statystyka
wtorek, 11 maja 2010
TYGODNIA MYŚL PRZEWODNIA

milkshake magazine

Milkshake Magazine via fashionising.com

sobota, 30 stycznia 2010
OD RZECZY

W mojej przeglądarce rssów zdecydowanie królują blogi i strony poświęcone modzie. Ale, ale! Pośród wszystkich tych ubrań, butów i akcesoriów maści wszelakiej znajdzie się też kilka adresów o nieco odmiennej tematyce. Oto kilka blogów (moich naj naj ulubionych), które nie zajmują się kontemplacją najnowszych kolekcji, a których lektura przysparza mi dużo frajdy i zdecydowanie wpłwa na mnie inspirująco - choć niekiedy na poziomach trudnych do zwerbalizowania. Kolejność najzupełniej przypadkowa. Jeśli jeszcze nie macie ich w ulubionych - dodajcie jak najszybciej!

Reklama od kuchni, czyli o blaskach i cieniach pracy w agencji reklamowej. Lub inaczej: krótkie, konkretne, przezabawne i prawdziwe aż do bólu spostrzeżenia na temat tego i owego, z zadziwiającą przekładalnością na inne profesje i życie w ogólności.

Information Is Beautiful - blog, na którym David McCandless przedstawia fakty, idee, problemy i dane w wersji zwizualizowanej i dalekiej od konwencjonalnej. Minimum słów, maksimum treści. Motto projektanta: 'Love pie. Hate pie-charts.' :-)

Deficyty motywacyjne - piękne zdjęcia i niesamowite do nich/przy nich komentarze. Każdy wpis ma w sobie coś z nowoczesnego haiku. No i te psycho(pato)logiczne kategorie na bocznej szpalcie..!

Terry's Diary to moje niedawne odkrycie, o którym wspominałam jakiś czas temu na blipie. Wizualny dziennik. Wirtualny strumień świadomości. Zwariowany, intensywny, ujmujący - zuepłnie jak jego autor, fotograf Terry Richardson.

Piksele, czyli o miłości i innych demonach w dobie internetu i za pomocą programów graficznych. Prac Agaty Dębickiej nie znać się nie godzi. Wgląd jak prąd - dowód poniżej.

Agata Dębicka - Punkt G

19:45, heike_kitsch , varia
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 14 grudnia 2009
INSPIRATORNIA W WERSJI MINI

...czyli o tym, że po miesiącach opierania się nowym narzędziom internetowego komunikowania (się), zawedrowałam w końcu na blipa. I chyba mi się podoba takie esemesowanie w sieci :-)

19:07, heike_kitsch , varia
Link Komentarze (2) »
sobota, 12 grudnia 2009
HASŁO NA SOBOTĘ

17:31, heike_kitsch , varia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 listopada 2009
CELEBRITY CRUSH

Zawsze wiedziałam, że Cate Blanchett jest świetną aktorką - ekspresyjna, przekonująca, urocza, wyrazista. Troskliwa pielęgniarka, najlepsza królowa Elżbieta I ever. Jednak od chwili, gdy ujrzałam poniższe zdjęcia wykonane przez Annie Leibovitz, nie tylko wiem 'bardziej', ale też jestem... oficjalnie zakochana. Kto by pomyślał, że dzięki grudniowemu numerowi Vogue US przeżyję mój pierwszy selebriti krasz... Cate, I love you & I want you in my room ;-)

Cate Blanchett by Annie Leibovitz

Hmmm... Czy Empik wciąż sprzedaje takie wielgachne plakaty z podobiznami gwiazd?!?

00:09, heike_kitsch , varia
Link Komentarze (3) »
czwartek, 24 września 2009
BOMBA, ZEGAROWA!

bijin tokei

Czy odpowiedż na pytanie "Która godzina?" może być stylowa i elagancka, a nawet stać się modową inspiracją? "Bijin Tokei" dowodzi, że tak! W języku japońskim słowo 'bijin' używane jest na określenie pięknej kobiety, zaś 'tokei' oznacza zegar. Połączenie tych dwóch wyrazów doprowadziło do stworzenia samoapdejtującej się strony www, na której co minutę pojawia się nowe zdjęcie dziewczyny trzymającej w dłoniach tabliczkę informującą o aktualnym czasie. Sfotografowane na ulicach modnych tokijskich dzielnic Shibuya i Harajuku, urocze zegarynki prezentują różne typy urody i ubraniowego stylu: od klasycznego, po zwariowany i bardzo eklektyczny. 1440 inspiracji dziennie prosto z kraju kwitnącej wiśni - dla mnie bomba :)

bijin tokeibijin tokeibijin tokei

"Bijin Tokei" dostępne jest także jako aplikacja na iPhona i iPoda Touch firmy Apple.

01:54, heike_kitsch , varia
Link Komentarze (3) »
piątek, 18 września 2009
HASŁO NA WEEKEND

screw the recession by Tom Lovell

Tom Lovell via CR

23:13, heike_kitsch , varia
Link Komentarze (2) »
sobota, 29 sierpnia 2009
BYĆ JAK CHARLIE CHAPLIN

Bardziej niż on sam...?

charlie chaplin

Źródło: learn something every day

02:19, heike_kitsch , varia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 lipca 2009
DZIKA RADOŚĆ

Bo weekend, bo wakacje, bo słońce, bo nie pada, bo jest dobrze :) Poniższe zdjęcie stanowi w moim odczuciu kwintesencję radości i pozytywnej energii. Życzę wszystkim udanej soboty!

luna supernova

Zdjęcie: luna supernova

12:43, heike_kitsch , varia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lipca 2009
LICZY SIĘ WNĘTRZE

Ci, którzy śledzą bloga The Sartorialist Scotta Schumana wiedzą już zapewne, że za kilka dni (dokładnie 12 sierpnia) do sklepów w Stanach Zjednoczonych trafi przygotowany przez niego album ze zdjęciami stylowych obywateli świata. Książka dostępna będzie w dwóch edycjach: tańszej, powszechnej, dla mas (tzw. 'paperback') oraz w limitowanej - jakże by inaczej! - wersji z twardą okładką i specjalną obwolutą. We wpisie poświęconym temu wydarzeniu Scott usłużnie podaje linki do księgarń internetowych, w których już teraz można zarezerwować sobie egzemplarz albumu, co wcale nie musi być takim złym pomysłem, zwłaszcza, że w krajach innych niż USA 'The Sartorialist' pojawi się dopiero we wrześniu. Dla niecierpliwców umierających z ciekawości, co kryje się we wnętrzu tej prawdopodobnie najbardziej stylowej książki roku - mały spoiler :) Pamiętacie, drodzy Czytelnicy, mini-poradnik prowadzący prosto przed obiektyw, a stamtąd - na bloga pana Schumana? Otóż proszę sobie wyobrazić, że TO DZIAŁA! Jedna z autorek przewodnika, Christene Barberich z refinery29.com, poddała ksiażkę Scotta dogłębnej, ścisłej, ba!, wręcz naukowej analizie i ustaliła, co następuje:

Całkowita ilość stron: 512
Starzy, bogaci Europejczycy: 47
Dziwaczne nakrycia głowy: 52 (w tym abażur w roli kapelusza)
Zdjęcia Garance Doré: 2
Zdjęcia Giovanny Battalii: 10
Apaszki/szaliki: 90
Rowery: 9
Papierosy: 46
Kobiety w marynarkach i/lub garniturach: 19
Modelki: 19
Szorty: 31
Mężczyźni na obcasach: 1

the sartorialist book cover by scott schuman
Zdjęcie: Scott Schuman
12:15, heike_kitsch , varia
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2