statystyka
wtorek, 26 stycznia 2010
SKĄD SIĘ BIORĄ SWETERKI?

Jeśli pytanie z tytułu kiedykolwiek zaprzątało Wam głowę, musicie koniecznie obejrzeć poniższy filmik! Ok, może nie wyjaśnia on skąd się biorą WSZYSTKIE-SWETERKI-ŚWIATA, jednak dostarcza dosyć wyczerpujących - i jakże zabawnych! - odpowiedzi w kwestii genealogii sweterków i kardiganów z metką 'Pringle Of Scotland'. Animacja została stworzona przez Davida Shringley'a z okazji powrotu szkockiej marki na Mediolańki Tydzień Mody. Moim zdaniem pomysł trafiony w stu procentach: nie tylko w niebanalny sposób przekazuje wiadomość o wartościach i historii Pringle, ale też wpuszcza trochę świeżego powietrza i jakże potrzebnego humoru na salony wielkiej mody. Mój ulubiony moment to ten wyjaśniejący, co by się stało, gdyby staruszka spróbowała zrobić na drutach 700 bilionów sweterków w ciągu jednago dnia... :-)

PS.: Tu zupełnie inny, choć równie ciekawy, film związany z Pringle. Promuje on kolekcję marki na sezon wiosna lato 2010. W roli głównej charyzmatyczna Tilda Swinton, zapierające dech w piersiach szkockie krajobrazy i oczywiście ubrania. Te ostatnie jednak przedstawiono bardzo subtelnie, w nienarzucający się sposób. Oj, lubię Pringle coraz bardziej!

piątek, 11 grudnia 2009
WYRYTE W PAPIERZE

Skalpel, książka i osiem miesięcy pracy - tylko/aż tyle potrzebowało londyńskie studio projektowe Andersen M, by wykreować tę niezwykłą historię na potrzeby NZ Book Council. Ja dodałabym jeszcze morze cierpliowści i precyzję do dwudziestej potęgi... Kto choć raz próbował wyczarować coś z papieru, wie pewnie, co mam na myśli.

'Going West' - NZ Book Council

17:52, heike_kitsch , animacja
Link Komentarze (1) »
sobota, 05 września 2009
NOWY WYMIAR SCRATCHINGU

'Kingdom of the unreal but also a higher state of being, ultimately free of the limitations of the material world through the agency of science, technology, and imagination.'

/Chris Cairns/

Neurosonics Audiomedical Labs Inc.

01:04, heike_kitsch , animacja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 czerwca 2009
D.A.N.C.E.

Jeden z moich najulubieńszych klipów muzycznych i zarazem kolejny dowód na to, że genialne wytwory to te oparte na najprostszych pomysłach.

JUSTICE - D.A.N.C.E.
by edbangerrecords
22:47, heike_kitsch , animacja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 czerwca 2009
DEADLINE

Co można zrobić mając do dyspozycji setkę kolorowych karteczek 'Post-It' i mnóstwo cierpliwości? Ot, na przykład jakąś fajną animację typu stop-motion. Dowód poniżej: krótki pomysłowy filmik autorstwa Bang-yao Liu. Ze specjalną dedykacją dla wszystkich niedospanych, przemęczonych i zestresowanych ludzi, których tak jak mnie gonią terminy :& 

16:05, heike_kitsch , animacja
Link Dodaj komentarz »