statystyka
czwartek, 27 sierpnia 2009
DOWIEDZ SIĘ CZEGOŚ KAŻDEGO DNIA

Choćby tego, że nasz mózg w osiemdziesięciu procentach składa się z wody. Albo że ludzie praworęczni żyją dłużej niż leworęczni. Lub że kobiety mrugają powiekami prawie dwa razy częściej niż mężczyźni! Learn Something Every Day to nowy projekt ludzi ze studia graficznego Young Design z Manchesteru. Polecam zaglądać codziennie - w końcu takie okruszki wiedzy mogą przerwać niejedną sesję krępującej ciszy ;)

http://www.learnsomethingeveryday.co.uk/http://www.learnsomethingeveryday.co.uk/http://www.learnsomethingeveryday.co.uk/

12:27, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 sierpnia 2009
WRÓCIŁAM Z WAKACJI

I to nie byle jakich, bo spędziłam trzy super hiper interesujące i inspirujące tygodnie w Londynie. O tym, co tam widziałam, opowiem w bliższych i dalszych notkach. Tymczasem chciałam się tylko przywitać i zapewnić, że tak długich przerw w dostawie prądu, jak ta wlaśnie zakończona, w nadchodzących miesiącach nie przewiduję :)

sabine pieper

Ilustracja: Sabine Pieper

18:34, heike_kitsch , grafika
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 27 lipca 2009
CHLOÉ, CHLOÉ, CHLOÉ.

Delikatne i pełne subtelnego uroku ilustracje Sabine Pieper już kiedyś trafiły na tego bloga. Nie mogę się jednak oprzeć ich urokowi i stąd - powtórka. Ale tylko w sensie osoby autorki, bo tym razem zupełnie nowy zestaw: tryptyk poświęcony jednemu z moich najulubieńszych francuskich domów mody, Chloé. Pozachwycajmy się trochę z okazji poniedziałku :)

sabine pieper illustration - Chloésabine pieper illustration - Chloésabine pieper illustration - Chloé

11:33, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lipca 2009
LEŚNE GANGI

woodland gangs by aimee emerson

Rozbawił mnie i jednocześnie wzruszył ten obrazek wykonany przez młodziutką angielską ilustratorkę Aimee Emerson. Graficzny minimalizm w najlepszym wydaniu, mnie nieodparcie kojarzący się z ilustracjami z książek z mego dzieciństwa. Inne równie urocze i delikatne prace Aimee można obejrzeć na jej blogu i/lub majspejsie (zakładka 'zdjęcia').

00:20, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 czerwca 2009
OKO W OKO

Nie jestem osobą, która poświęca dużo czasu na aplikację codziennego makijażu. Mój rytuał w tym zakresie jest bardzo prosty i bardzo szybki: najpierw krem nawilżający, a następnie podkład, mineralny puder rozświetlający, delikatne muśnięcie powiek cieniem w jakimś naturalnym kolorze, tusz, róż, coś na usta i gotowe! Wszystko to zajmuje mi nie więcej niż 10 minut. Jednak gdy patrzę na ilustracje Sabine Pieper, mam ochotę znacznie wydłużyć ten proces. Przychodzi mi na myśl, że wykonywanie makijażu to w pewnym sensie spotkanie z samą sobą; czas - być może jedyny w ciągu zabieganego dnia - wyłącznie mój, dla mnie. Może być intymnie i intrygująco. No i najważniejsze: można się sobie dokładnie przyjrzeć :)

sabine pieper illustrationsabine pieper illustrationsabine pieper illustrationsabine pieper illustrationsabine pieper illustration

Źródło: sabinepieper.com

10:57, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 czerwca 2009
(KOSMICZNY) STAN RZECZY

Heiko Windisch (zbieżność imion/nazwisk/nicków zupełnie przypadkowa :) pochodzi z Niemiec i mówi o sobie tylko tyle, że lubi rysować. Moim zdaniem wychodzi mu to więcej niż dobrze. Poniżej - mała próbka. Inne prace Heiko można zobaczyć na jego stronie internetowej, o wiele obiecującym tytule: the state of things. Ci, których interesuje, jak się rzeczy mają, niechaj zajrzą koniecznie.

Leisure Jet by Heiko Windischveiculo by Heiko Windisch

05:28, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 czerwca 2009
O MIŁOŚCI NIEDOSŁOWNIE

laura bernard

Laura Barnard.

00:44, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 czerwca 2009
PRZEZ OTWARTE OKNO

laura barnard

Źródło: Laura Barnard

04:10, heike_kitsch , grafika
Link Dodaj komentarz »